Żyjemy w szybkich czasach, gdzie rozwój medycyny jest bardzo szybki a medycyny estetycznej i kosmetologii jeszcze szybszy. Usługi zabiegowe mające poprawić nasz wygląd rosną szybciej niż grzyby po deszczu, a spektrum ich działania jest coraz bardziej inwazyjny w nasze ciało. Jest to wypadkowa popularności zabiegów medycyny estetycznej. Stąd moje wyjście na przeciw i propozycja skorzystania z estetycznych umiejętności pracy z ciałem i zastosowanie Estetycznych Techniki Manualnych.
Dotychczas fizjoterapia skupiała się na pomaganiu terapeutycznemu w problemach bólowych w wadach postawy itp. rzadko jednak skupialiśmy się na aspekcie estetycznym Ciała ludzkiego. BODY FIXER wychodzi tej sytuacji na przeciw i zajmując się ciałem podchodzi do niego kompleksowo i jak rzadko, który ośrodek terapeutyczny stosuje pełne możliwości oddziaływania na urodę i estetykę ciała. Jest to dodatkowe rozwiązanie dla wielu osób, które chcą poprawić swoją atrakcyjność bez konieczności sięgania po inwazyjne metody. Mało kto zdaje sobie sprawę, że za pomocą fizjoterapii również możemy upiększyć swoje ciało podobnie, jak za pomocą kosmetologii i medycyny estetycznej.
Fizjoterapia estetyczna nie jest tylko alternatywą dla osób, które nie chcą poddawać się inwazyjnym metodom poprawy wyglądu ale powinny być zamiennikiem, aby jak najdłużej utrzymać poprawny bilans pracy naszego organizmu. Homeostaza* ciała powinna nam towarzyszyć każdego dnia. Jeśli osiągniemy ten cel, przymusowe zabiegi z medycy estetycznej będą tylko kaprysem.
Głównym celem fizjoterapii Estetycznej to poprawienie wyglądu twarzy, praca nad owalem twarzy, wyłuszczeniem struktur kostnych strategicznych dla wyglądu twarzy. Kolejnym elementem to opracowywanie układów mięśniowych i kostnych w obrębie głowy i szyi. Strategiczną pracą fizjoterapii estetycznej jest poprawa budowy i struktury funkcji czy roli mięśni. Daje to o wiele lepsze efekty podczas procesu odchudzania, ćwiczeń siłowych fitnessu. Wyłuszczyć tu można także zmiany takie jak :
- blizny (ScarWork)
- zmiany bliznowe po trądziku
- zmarszczki twarzowe
- rozstępy w tym „brzuch poporodowy”
- rozejście mięśni brzucha
- zmiany zrostowe tkanki powierzchownej i głębokiej
- suche pięty
- zastoje „celulitowe” w obrębie ud, brzucha i ramion
- klatka lejkowata i szewska
- zastoje w obrębie szyi i twarzy
- problemy z gospodarką tłuszczowa
- hallux , palec sztywny
- wszelkie zmiany skórne nie będące zmianami wirusowymi grzybiczymi bakteryjnymi w fazie ostrej itd…
*Homeostaza (gr. homoíos – podobny, równy; stásis – stanie, trwanie, postawa) – zdolność utrzymywania stałości parametrów wewnętrznych w systemie (zamkniętym lub otwartym). Pojęcie to zwykle odnosi się do samoregulacji procesów biologicznych